Paylaşım günü, çocuklarımızın her hafta evden getirdikleri bir öğeyi arkadaşlarına gösterdikleri ve getirdikleri bu nesne hakkında bilgi vererek paylaştıkları bir zaman dilimidir. Bu paylaşım günü nesnesini seçerken;

  • Haftanın temasına uygun olmasına ve adının duyurularda belirtilen İngilizce ses ile başlayan sadece BİR TANE nesne getirilmesiyle başlayan paylaşım günü için ayrılan sınırlı sürede bütün çocuklarımızın objelerini göstermeleri ve hakkında konuşmaları için kendilerine şans tanınmaktadır.
  • Getirdiği objenin rengi, şekli, yapıldığı materyali, neye benzediği, ne işe yaradığı, canlı mı cansız mı olduğu, ne amaçla kullanıldığı gibi konuları konuşarak çember zamanında arkadaşlarına bilgi verirken çocuklarımız kendini daha güvenli hissetmektedir.

  • Sonuç olarak, paylaşım günleri çocukların İngilizce kelime dağarcıklarını geliştirirken hem eğlendikleri hem de öğrendikleri harika bir yoldur. Sosyal gruplar içinde çekiniklik belirtileri gösterebilen çocuklar bile bu saatlere büyük bir keyifle katılır ve paylaşmanın mutluluğunu yaşar.